cebraildemir.com.tr
cebraildemir.net.tr

Sadece mail olarak ulaşınız
cebrail@networkmuhendisi.com
info@networkmuhendisi.com

CEBRAİL DEMİRCebrail Demir Kimdir?


İş & Hayat

Cebrail Demir Kimdir? 

 • 1990 yılında Dünyaya gözlerimi açtım ,
 • 1999 yılında Tatilya Eğlence Merkezinde bulunan jetonlu oyun makinelarının açığını buldum, (detaylar sayfada mevcuttur)
 • 2003 yılında ilk bilgisayarımı topladım ve  bedava internet için wifi şifrelerini kırmaya başladım böylece ilk korsanlık işine girmiş oldum,
 • 2003-2005 yılları arasında html basit websayfası yapmaya başladım,
 • 2004 yılında hacker olacağım diye yapmadığım şey kalmadı baya da iyidim hani :) 2008 yılında bilişim suçlarından dolayı bıraktım gibi denebilir,
 • 2005-2007 php denemelerim oldu,
 • 2008 yılında CEH ile baya içli dışlı oldum ve Linux paket yazılımlarında kendimi geliştirmeye çalıştım,
 • 2010 yılında network ile ilgilenmeye başladım,
 • 2013 Bilişim Eğitim Merkezinde CCNA kursuna gittim,
 • 2014 Bilişim Eğitim Merkezinde CCNP kursuna gittim,

Yandaki resimde kayıp olan cisco konsol kablosu yerine geçecek bir kablo yaparken çekinmiştir. İlk kez lehim makinesine elime aldım önümde bir a4 çıktısı , rs232 port , 1 metre cat5 kablo ve rj45 jack vardı. Sonuç şaşırtıcı çalıştı :D (Yıl 2013)

Biraz daha ayrıntıya inmek gerekirse;

Lise hayatımda Expresskargo Bilgi işleminde çalıştım. Expresskargonun kapanması sebebiyle işimden ayrıldım.Daha sonra bilgisayar teknik servisinde işe başladım.O sıralar üniversiteye hazırlık filan bir yanda da iş tecrübesi.

Sonra Gazi üniversitesi Uzaktan Eğitim Bilgisayar Programcılığına başladım bir yandan da çalışmaya devam ve teknik servisteki işimden firmanın kapanması sebebiyle ayrıldım.

İş başvurusu yaparken Rammar Marketin merkezi olan Şafak Gıdaya bilgi işlem elemanı gerekiyormuş. Görüştük ve işe başladım. Burada IBM kasa sistemini ve var olan bilgisayar ve network bilgimi üst seviyeye çıkardım. Henüz 1 yıl olmadan bu şirkette bilgi işlem kadrosu işten çıktı ve Bilgi işlem müdürüyle tek kaldık. Bu dönemde 6 taneye yakın eleman yetiştirdim ve müdür yardımcılığına yükseldim, artık bir ekibim vardı. Yine bu dönemde kendimi geliştirmek adına CCNA ve CCNP kurslarına gittim ve kabıma sığmamaya başladım.

Rammarda çalışırken iş arayışına başladım. 5 firma ile görüştüm bunlardan en olumlu dönüş aldığım EVKUR firmasıydı. 2014 Haziran ayında burada çalışmaya başladım. 2014 yılının sonralarına Fiber alt yapı projesini başlattık, öncelikle merkez plazada katlar ve serverlar arası fiber kablo bağlandı. Daha sonra Turkcellde olan 3G backup networkumuz (şubeler için) Vodafone geçme projesinde görev aldım. 2015 yılının ortasında Firewall satınalma süreci geçildik ve bu süre zaafında Cyberoam , Fortinet ve Sonicwall demolarını kurduk ve test ettik. 2015 sonlarına doğru TTVpn de olan yapımızı Superonline’na taşıma kararı alındı ve bu firmada son görevim buydu. Huawie routerlar ile merkez ve şubeler arası bağlantıyı sağladık ve 3G backup hattı uyumlu bir şekilde çalıştırdık. (BGP Protokolü ile.)

Neler biliyor bu adam derseniz bir sürü gereksiz şey. :)

IBM Pos kasa kurulumu, arıza tespiti, onarımı. IBM kasalar için Genius Bilgisayarı kurulumu. Windows Server kurulumu (DHCP, AD, DNS, IIS, Ftp Servislerinin yapılandırılması). Sıfırdan network kurulumu, switch nerde olacak kablolar nerden nasıl çekilecek accesspoint nerede olacak basit gibi gelebiliyordur size ama bir otelde veya markette bunlar gerçekten önemli şeyler. Saçma sapan arızaları çözmede gayet iyiyim. Programlama alt yapım var üç beş birşey yapıyorum veya en azından program yazılmak istediğin zaman algoritmayı çıkartıp programcıya teslim ediyorum. Firewall kurulumu , router ve layer 3 switchlerde firewall modu ile çalıştırma.Tabi routeru normal routermuş gibi de kullanıyorum. İletişim protokolleri Rip, Eigrp, Ospf , BGP. Linux hakkımda pek bir bilgim yok kendimi o yöne verdim bu buralar. Ağ yazıcısı ve printserver kurma.Kısacası bir şirketin bilişimle ilgili bütün işlerini yapma sadece bütçe olsun websitesi dahil tabi. :)

Cebrail Demir İletişim;

 • cdmr@hotmail.com.tr (Cebrail Demir Mail – Sürekli kullandığım mail adresi)
 • info@networkmuhendisi.com (Cebrail Demir Mail)
 • facebook.com/demircebrail (Facebook Adresim)Çalıştığım Kurumsal Firmalar


Express Kargo

Express Kargo

Beylikdüzü Bölge Müdürlüğü / Bilgi İşlem Departmanı 2005 - 2007

Şafak Gıda

Şafak Gıda

Merkez Bilgi İşlem / Bilgi İşlem Müdür Yardımcısı 2011 - 2014

Evkur AVM

Evkur AVM

Merkez Bilgi İşlem / Bilgi İşlem Uzmanı (Network) 2014 - 2016

Marmara Eğitim Kurumları

Marmara Eğitim Kurumları

Bodrum Marmara Koleji / Bilgi İşlem Sorumlusu 2016